ÚvodČlánkyDiskusné fórumGalériaMapa Členov
21. September 2020 21:41
M
e
n
u
P
r
i
h
l
á
s
e
n
i
e
Meno (nick)

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového hesla kliknite práve sem.
I
n
f
o
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 2,895
Najnovší člen: Samo
Č
l
á
n
k
y
Ako na dobrý zvuk..?
História II
História
Rady pri výbere pred...
Náhrada originál ter...
A
n
k
e
t
a
Páčilo sa Vám na FBBK Session 2011?

Áno

Nie

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
S
t
a
t
s
TOPlist
R
e
k
l
a
m
a
Máte záujem o komerčnú reklamu na našich stránkach?

Kontaktujte nás: Hicotech
Články: Audio
Úvaha o kvalite autorádií….
Boli časy, a nie je to ani tak dávno, kedy slušné rádiá do auta stáli neskutočné peniaze.
HynX , 24. August 2008 00:13:33
Úvaha o výkone a príkone…
Dovolím si po dlhšej odmlke napísať pár riadkov o téme, ktoré je silne tabu a je v nej veľa poloprávd, omylov, mýtov a hlúpostí. HiFisti, či iní uživatelia harmonického signálu (hudba a spol) vedú dlhé a nikdy nekončiace diskusie na tému výkon zosilovačov a reproduktorov. Čo je výkon vie snáď každý, kto dával aspoň minimálne na hodinách fyziky pozor. Tak isto by mal poznať veličinu, ktorej sa hovorí príkon. A mal by vedieť v akých jednotkách sa tieto veličiny udávajú. To nie je predmetom tejto úvahy.
HynX , 24. August 2008 00:13:33
Výmena továrenského autorádia
Ako už asi býva zvykom u každého, po kúpe nového auta nasleduje hneď a zaraz výmena pôvodného starého a nemoderného rádia za nové, lepšie a krajšie. Je to asi najjednoduchšia vec, ktorá ťa čaká po kúpe tvojho nového miláčika. Kedže viem, že nie každý je taký zručný, šikovný a hlavne skromný ako ja, tak sa s vami podelím o rady ako vymeniť pôvodné továrenské rádio vo vozidlách Fiat Bravo, Brava a Marea za nejaké super vytunené autorádijko..
hicotech , 24. August 2008 00:13:33
Zosilovače
Neviem ako sa toto slovo správne píše po slovensky, či zosilovač, či zosilňovač, všetci vieme, že ide o zariadenie, ktoré má za úlohu dostať zvuk do kábla a následne reproduktoru, aby sme si mohli ten zvuk vychutnať, v tom horšom prípade vypočuť. A bavíme sa teraz o autohifi zosilňovačoch…
HynX , 24. August 2008 00:13:33
Dostupnosť AUTOHIFI značiek na SK - autorádia
Dovoľujem si Vám predložiť na prečítanie jeden taký malý „medzi“ článok o dostupnosti a zastúpení autohifi značiek na slovenskom trhu, ktoré predávajú autorádia.
HynX , 24. August 2008 00:13:33
Výber AUTORÁDIA
Ako sa povie, tisíc ľudí = tisíc chutí! Ale keď chuť, tak na poriadne žrádlo….
HynX , 24. August 2008 00:13:33
Vytlmenie dverí Dynamatom a asfaltovými pásmi
Tento článok je určený pre každého, kto stále uvažuje nad vytlmením dverí, alebo kto sa už rozhodol a nevie ako na to. Je síce napísaný dosť heslovito, ale myslím si, že to úplne postačuje. A ku každému kroku sú veľmi pekné a podrobné obrázky, takže sa nie je čoho báť.
hicotech , 12. February 2009 21:27:01
Rady pri výbere predných Repro
Cieľom tohoto dlhého pojednania o reproduktoroch je ukázať záujemcovi, že bezhlavým výberom nič nedosiahne. Optimálnym sa javí našetriť viac koruniek, mať jasno v tom, čo chcem a byť zručným. V opačnom prípade sa treba obrátiť na nejakú montážnu firmu, aby bola montáž poriadna (nie vždy to zvládne aj firma :( ) a prípadne bola na to aj nejaké záruka. Ale ako hovorí klasik, nie je väčšej radosti, ako si urobiť niečo vlastnými rukami.
hicotech , 21. March 2010 19:46:24
Ako na dobrý zvuk..?
Troška nezáživnej teórie, niečo z praxe a pár odporúčaní. Človek je nedokonalý tvor. Vyvíja sa milióny rokov, niečo sa v tej jeho evolúcii zlepšilo, niečo zhoršilo. A niečo sa síce sľubne začalo rozvíjať, ale potom to stagnovalo. A tým orgánom, čo začal stagnovať je ucho.
hicotech , 26. September 2010 22:05:03

Späť