ÚvodČlánkyDiskusné fórumGalériaMapa Členov
21. September 2020 21:45
M
e
n
u
P
r
i
h
l
á
s
e
n
i
e
Meno (nick)

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového hesla kliknite práve sem.
I
n
f
o
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 2,895
Najnovší člen: Samo
Č
l
á
n
k
y
Ako na dobrý zvuk..?
História II
História
Rady pri výbere pred...
Náhrada originál ter...
A
n
k
e
t
a
Páčilo sa Vám na FBBK Session 2011?

Áno

Nie

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
S
t
a
t
s
TOPlist
R
e
k
l
a
m
a
Máte záujem o komerčnú reklamu na našich stránkach?

Kontaktujte nás: Hicotech
Úprava tapacíru v dverách

Výber vhodnej látky na úpravu čalúnenia bol asi najväčší problém. Pobehal som u nás všetky predajne s metrovým textilom, no nič som nenašiel. Jedna známa mi poradila čalúnnika, od ktorého som kúpil 4 metre čiernej látky ALCANTARA za 300Sk/meter.

Rozoberanie dverí už poznám naspamäť. Pre oddelenie dosky s tapacírom od plastového krytu treba poodrezávať plastové nity (ak sa to tak vôbec dá nazvať).

Pôvodný plán bol strhnúť starú látku z dosky, ale to by som prišiel aj o molitan a pridalo by mi to kopec hodín práce. Rozhodol som sa pre lepenie novej látky na starú, lepidlom Chemoprén Extrém na namáhané spoje.

Samotného lepenia som sa dosť bál, ale išlo to ľahšie ako som čakal. Lepenie látky som rozdelil na tri časti, lebo lepidlo dosť rýchlo schlo a nanášal som ho úzkou murárskou špachtľou. Tvarové kraje som lepil až na koniec za pomoci prádelných štipcov aby látka dobre kopírovala tvar. Nakoniec som obrezal prebytočnú látku po okrajoch a povyrezával diery pre uchytenie a kľučku okna.

Dosku s novým tapacírom som naspäť, do plastu dverí, pripevnil pomocou šróbov (3,5 x 13 mm) s podložkami (4,3 x 12,0 x 1,0 mm). Nechytilo to do každého odrezaného nitu, ale ak ich tam dáte aspon sedem, bude to stačiť.

Po celom obvode som poprilepoval narezané pásiky z 10mm hrubej karimatky. Tým sa tapacír pri vložení do dverí opiera o kovovú konštrukciu dverí, čo ma za úlohu tesniť a pritláčať dosku s tapacírom do jej umiestnenia (to je namiesto tých odrezaných plastových nitov).

Výsledok stojí za tu námahu. Pre porovnanie starý a nový tapacír.

Komentáre
Michal MI , 12. May 2011 17:02:09
robil som to podľa tohto návodu a šlo to v pohode akurát som použil podstatne väčšie podložky ( vo veľkosti pôvodných nitov), prišroboval som šrubky do dierok po nitoch a nedal tesnenie z karimatky a všetko drží ako má
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Perfektný! Perfektný! 33% [3 Hlasov]
Veľmi dobrý Veľmi dobrý 67% [6 Hlasov]
Dobrý Dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Priemerný Priemerný 0% [Žiadne hlasy]
Biedny Biedny 0% [Žiadne hlasy]