ÚvodČlánkyDiskusné fórumGalériaMapa Členov
25. September 2020 11:36
M
e
n
u
P
r
i
h
l
á
s
e
n
i
e
Meno (nick)

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového hesla kliknite práve sem.
I
n
f
o
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 2,895
Najnovší člen: Samo
Č
l
á
n
k
y
Ako na dobrý zvuk..?
História II
História
Rady pri výbere pred...
Náhrada originál ter...
A
n
k
e
t
a
Páčilo sa Vám na FBBK Session 2011?

Áno

Nie

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
S
t
a
t
s
TOPlist
R
e
k
l
a
m
a
Máte záujem o komerčnú reklamu na našich stránkach?

Kontaktujte nás: Hicotech
Oprava kontaktov páčiek na smerovky a stierače.
Autor: TOMY199

Mal som problém so smerovkami. Keď som vyhodil smerovku doprava, tak mi neblikala celá strana a relátko rýchlo cvakalo, po prudkom trhnutí dopredu sa niekedy rozbehla, ale nie na dlho. A taktiež ten opálený kontakt (na fotke), to je na stierače, a ten mi spôsoboval, že keď som pretočil kľúč v zapaľovaní a stierače boli vypnuté, tak sa samé spustili a dymilo sa mi z páčiek.

Tak som sa na to pozrel. Odmontoval som airbag, káble na airbag tam nemám takže sa to ľahšie rozoberalo. Ak by som tam mal tie káble, tak by som musel odpojiť baterku. Veľmi opatrne to rozoberať, aby som sa dostal k tým páčkam. Ak niekedy budete dávať dole volant, nikdy nezabudnite na to, že sú tam tie káble uložené v plastovej krabičke a prichytené okolo hriadele volantu. Čiže treba otočiť volant tak, aby boli kolesá rovno a až tak vybrať volant. To z toho dôvodu, aby sa tie káble v plastovej krabičke nepretočili a potom po namontovaní by sa odtrhli, lebo dnu je taký plochy drôt, široký asi 15mm a tenký asi ako papier. Je to nastavené tak, že keď otočíte volantom do jednej strany nadoraz, tak ten plochý kábel sa dnu stáča okolo toho plastu. Keby nebol správne, tak by sa odtrhol, tak ako v mojej fiatke. Ale ja som to už tak kúpil. Bývalý majiteľ to asi dal nejakému chytrákovy a takto to dopadlo. Len je zvláštne, že ten airbag nestrelil lebo tie káble boli totálne zhoreté a plast bol roztavený, takže mohlo sa veľmi ľahko stať, že sa do airbagu dostane 12V. Ale väčšinou je to tak, že sa po vybratí volantu tá krabička sama zaistí a dá sa otočiť až po založení volantu. Takto je to na Opli Astra G čo som tiež opravoval bratovi, ale na Fiat to neplatí.

Dal som dole volant a odmontoval som páčky. Doma som ich rozobral, myslel som, že keď to otvorím, tak sa mi z toho vysype veľa dielov, ale nič sa nevysypalo. Po otvorení som vyčistil medené kontakty a pliešky. Jemne som ich prebrúsil so šmirglom 2000, pekne do čista. Poskladať to naspäť nie je problém len treba dávať pozor kde čo ide. Je to jednoduché, lebo pred poskladaním treba páčku priložiť na správne miesto a vyskúšať prepnúť svetlá a hneď zistíte, že ten železný drôt na páčke ide do medzery v tom plaste (viď foto). A keď pritiahnem páčku, tak to ťahá plast, ktorý prepína diaľkové svetlá. Jednoducho vyskúšať prepínať, každá funkcia páčky ťahá nejaký plast s medenými plieškami a prepína.

Celé to išlo veľmi ľahko. Vymontovanie - vyčistenie a namontovanie za cca. 1 hodinu. Po vyskúšaní všetko OK. Od vtedy nemám problém so smerovkami, ani so stieračmi.


Autor: TOMY199
Autor článku nezodpovedá za prípadné škody spôsobené na vašom aute.
Autor nenesie žiadnu zodpovednosť za spôsobené škody na vašom majetku.

Komentáre
matto333m , 08. August 2009 17:04:45
Ako si dal dole stred volantu? obr.:1 To je len nejak nasunuté?
TOMY199 , 08. August 2009 18:03:09
Z druhej strany volantu sú 2 imbusove šruby odšrubuješ a airbag je volný už len stačí vytiahnut koncovku z airbagu.A volant drží jedna matica.Odporúčam stiahnut knihu jak na to v sekcii na stiahnutie je to na strane 159 a 275 alebo snímok -153 a 269.
780529 , 08. September 2009 23:40:57
Chcel by som sa spýtať, že keď si to skladal či si vnútrajšok natrl vazelínou, alebo niečím podobným. Ja som ten spínač rozoberal už 5 krát, a to kvoli strtávacím svetlám. Keď som všetko zložil spat, tak svetla OK, ale vypadávajú mi smerové svetlá a keď chcem, aby išli tak musím tlačiť na páčku.
rospravkar , 27. September 2009 21:19:17
ono je origo elektrikarska vazelina na kontakti maju to v obchode s elektro-technickim naterialom
dinino , 06. January 2010 14:32:12
len tolko dodam že zdruhej strany kontakty su uložené na pružine v umelej hmote a nemaju dostatočný prítlak na spoje preto zhoria. treba skontrolovať či nie sú zaseknuté.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Perfektný! Perfektný! 0% [Žiadne hlasy]
Veľmi dobrý Veľmi dobrý 100% [3 Hlasov]
Dobrý Dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Priemerný Priemerný 0% [Žiadne hlasy]
Biedny Biedny 0% [Žiadne hlasy]